News
10 grudzień 2023
Ani słowa o Jarosławie Kaczyńskim, wróg był inny. Przeczytaliśmy książkę Donalda Tuska z 2005 r.
Donald Tusk wraca na stanowisko premiera i znów będzie jedną z najważniejszych – a może i najważniejszą – osobą w kraju. Jego wielka kariera zaczęła się właściwie w 2005 r., gdy poczuł, że ma szansę zostać prezydentem. Prowadził wówczas intensywną kampanię wyborczą – i napisał książkę. Przeczytaliśmy “Solidarność i dumę”.
Informacje samorządowe | business insider
10 grudzień 2023
Nadchodzą złote czasy dla kurierów? Współzałożyciel Pyszne.pl: chcemy zmienić postrzeganie tego zawodu
Na rynku aplikacji dostarczających posiłki trwa ostra rywalizacja na oferty, ale też o kurierów. Modele są różne, ale być może wkrótce unormuje je Unia Europejska. — Jesteśmy przekonani, że innowacyjność naszego sektora musi iść w parze z odpowiednimi warunkami pracy m.in. kurierów — mówi Arkadiusz Krupicz, dyrektor generalny Pyszne.pl. Wyjaśnia, jaki system przyjęła jego firma i co jeszcze planuje.
Informacje samorządowe | business insider
10 grudzień 2023
Tysiące usterek i brak wypłat. Kłopoty muzeum fundacji ojca Rydzyka
Hucznie otwarte Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu jest zamknięte dla zwiedzających z powodu tysięcy usterek. Co więcej, budowa obiektu pogrążyła drobne firmy, które nie dostały pieniędzy za wykonane prace. — Sytuacja niektórych przedsiębiorców jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna, ale winę za ten stan rzeczy ponosi wyłącznie generalny wykonawca — twierdzi pełnomocniczka muzeum Lidia Kochanowicz. Generalny wykonawca, czyli Rafako, winą obarcza poprzedni zarząd spółki, który tuż przed wyborami podpisał z inwestorem — w jego ocenie — niekorzystną ugodę.
Informacje samorządowe | business insider
They trust us
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Polityka prywatności.